• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Na Ukrainę po zdrowie

Ukraina jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie krajem Europy. Otoczona przez Morze Czarne i Morze Azowskie, ze strzelistymi szczytami Karpat i Gór Krymskich, zapiera dech w piersiach. Na Ukrainę najlepiej wyjechać na przełomie lata i wiosny, późniejsze upały mogą okazać się trudne do zniesienia. Tym, co przyciąga turystów są piękne zabytki, które podziwiać można niemal na każdym kroku. Ukraina słynie również ze swoich naturalnych walorów, dlatego może poszczycić się wieloma kurortami i uzdrowiskami, które co roku oblegane są przez odwiedzających.


Uzdrowisko w Truskawcu

 

Truskawiec na Ukrainie to jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Przyjeżdżają tu nie tylko kuracjusze, ale również osoby, które chcą spędzić urlop na Ukrainie. Bardzo dużym atutem tego miejsca jest jego położenie u podnóża Karpat. Uzdrowisko Truskawiec oddalone jest zaledwie sto kilometrów od Lwowa, więc w wolnych chwilach można zwiedzać to piękne miasto.

 

Wody mineralne, z których słynie uzdrowisko Truskawiec, również są znane w Europie. Najpopularniejszą z nich jest „Naftusia”, woda mineralna, która przyspiesza procesy trawienne, pomaga w usuwaniu kamieni nerkowych oraz przyspiesza detoksykację organizmu.

SPA na Ukrainie mieszczą się w uzdrowiskowych rejonach Truskawca i swoje zabiegi opierają na naturalnych wodach mineralnych. W mieście znajduje się wiele nowych, luksusowych kompleksów, które oferują zabiegi SPA i wellness. Dostępne są też usługi salonów fryzjerskich i kosmetycznych, łaźnie, sauny oraz solarium. Hotelowi goście mają zapewnione komfortowe warunki, by jeszcze lepiej mogli się zrelaksować i odprężyć.

Jeżeli chcemy skorzystać z luksusu hotelu SPA bez opuszczania granic naszego kraju, powinniśmy wybrać komfortowy Hotel Diva Spa w Kołobrzegu, gdzie do woli można cieszyć się wspaniałym morskim powietrzem.

 

Uzdrowiska na Krymie


Inne popularne uzdrowiska na Ukrainie to krymskie kurorty, Ałuszta i Jałta. Panują tam warunki, które są wprost wymarzone by leczyć klimatoterapią. Uzdrowisko w Ałuszcie jest bardzo malowniczo położone. Ze wzgórza, na którym je wybudowano, można podziwiać morze oraz góry. Otoczone jest śródziemnomorskimi roślinami i posiada własną plażę, będącą stale pod nadzorem medycznym. Kuracjusze mogą odbywać też wycieczki morskie oraz zwiedzać Półwysep Krymski.

Innym, równie komfortowym, uzdrowiskiem na Krymie jest Jałta. W otoczeniu subtropikalnej roślinności można korzystać tam z relaksujących błotnych kąpieli. Słońce i mieszanka górskiego oraz morskiego powietrza od lat przyciągają wielu ludzi. Już w czasach carskich było to popularne miejsce i to właśnie z tego okresu pochodzą piękne pałace otoczone jałtańską roślinnością.

Pobyt w którymś z krymskich uzdrowisk doskonale wpłynie na osoby, które są zmęczone lub przeżyły duży stres. Wypoczynek w takim otoczeniu na pewno każdemu poprawi samopoczucie. Dodatkowo morskie powietrze doskonale wpływa na ludzi, którzy cierpią na choroby dróg oddechowych, układu ruchu lub mają problemy z krążeniem. Dlatego śmiało można stwierdzić, że wakacje na Ukrainie, to wyprawa po zdrowie.

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester noclegi | noclegi nad jeziorem | zgazowanie | lifting szyi | lipoliza
stat4u